Motorová sekačka Hecht 5484 SXE 5in1 + DOPRAVA ZDARMA s pojezdem

Kód: 5484SXE
Neohodnoceno
Značka: HECHT
ZDARMAZDARMA
Motorová sekačka Hecht 5484 SXE 5in1 + DOPRAVA ZDARMA  s pojezdem
10 499 Kč
Skladem v externím skladě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Benzínová sekačka

HECHT 5484 SXE 5 in 1 svou základní konstrukcí vychází z osvědčeného modelu HECHT 548 SWE, pro větší komfort obsluhy však byla doplněna o 4 volby rychlosti pojezdu od 3 do 4,5 km/h. Komfort dále zvyšuje elektrický startér, příslušenství jako mulčovací klín nebo kryt bočního výhozu.

Čtyři rychlosti pojezdu

Páka ovládání převodu

Zvolení požadované rychlosti se provádí pákou přímo na panelu madla sekačky. Tato funkce umožní přizpůsobit rychlost sekačky jak pohodlné obsluze, tak vlastnostem sečeného trávníku a struktuře pozemku. Pomalejší pojezd je tak vhodější například pro některé seniory. Pomalejší pojezd je vhodný i na přerostlý trávník, sekačka se nehltí velkým množstvím trávy a při pomalém pojezdu jej lépe stíhá odhazovat do koše nebo bočního výhozu. Naopak rychlejší pojezd využijete především u pravidelně udržovaných trávníků, kde zastřiháváte jen konečky trávníku. Sečení je pak rychlejší a neplýtváte zbytečně výkonem sekačky. Samotný pojezd se aktivuje pomocí páky, kterou při sečení přidržujete u madla. Při uvolnění páky sekačka okamžitě zastaví. Tento způsob ovládání slouží zároveň jako bezpečnostní prvek, není tak možné, aby se sekačka náhodně rozjela sama.

Elektrický startér

Startovací klíček

Největší odlišností od většiny ostatních sekaček je elektrický startér - panel na madle je vybaven zapalovací skříňkou, sekačku lze nastartovat pomocí klíčku. Zachována byla i možnost startovat sekačku "klasicky" ručně pomocí táhla. Vedle klíčku je konektor pro připojení nabíječky, která je dodávána společně se sekačkou. Akumulátor tak můžete udržovat snadno neustále nabitý, aniž by jej bylo nutné vyjímat ze sekačky. Ten je uložen přímo v panelu na madle, což jeho vyjmutí činí opravdu snadné. Toto oceníte především pokud například nemáte možnost mimo sezónu uložit sekačku ve vytápěných prostorách a mráz by mohl akumulátor poškodit.

 

Motor a funkce sekačky

Kryt bočního výhozu v ceně

Pro pohon byl použit osvědčený Hecht OHV motor s obsahem 135 cm3 o jmenovitém výkonu 2,4 kW. Stabilní a pevné kovové šasi je opatřeno otvorem se záslepkou pro boční výhoz. Součástí dodávky je i kryt bočního výhozu, který umožní sekat trávu v režimu bočního výhozu. Díky tomu je možné sekat i lehce přerostlou trávu, aniž by se sekačka hltila a obsluha šlapala v posekané trávě.

V normálním režimu je posekaná tráva sbírána do 60 l textilního koše. Koš je vybaven aerodynamickou klapkou pro jednoduchou kontrolu stavu jeho naplnění.

Nastavení výšky zdvihu se provádí centrálně, jedinou pákou u pravého zadního kola v rozsahu od 25 do 75 mm. Kola jsou samozřejmě osazena na kuličkových ložiscích.

Nůž sekačky na třecím uložení

Další alternativou možnosti sečení je tzv. mulčování. Mulčovací klín, který je dodáván v ceně sekačky při svém osazení zaslepí vyhazovací otvor šasi do koše a díky speciální konstrukci nože pak dochází k posekání trávy na velice jemné částečky. Tyto zbytky pak propadnou ke kořenům trávníku, kde tlejí a slouží jako přirozené hnojivo. Zajímavostí je, že tento mulč nezanese trávu plstí, naopak ji chrání před ztrátou vlhkosti čímž podpoří její zdravý růst.

Nůž sekačky je uložen na třecí spojce, což umožní jeho protočení na unašeči v případě nárazu na překážku. Tento způsob uložení tak v mnohých případech může zabránit poškození sekačky, například ohnutí klikové hřídele, jejíž oprava může být velice nákladná.

Madlo lze snadno složit

Pohodlné polstrované madlo lze díky rychloupínání snadno složit pro uskladnění, nebo přepravu sekačky a je zároveň výškově nastavitelné. Na madle jsou snadno dostupné všechny hlavní ovládací prvky sekačky. Panel na madle je opatřen již zmiňovanou zapalovací skříňkou a úložným prostorem na drobnosti (klíče, nápoj apod.). Součástí dodávky je i nabíječka akumulátoru elektrického startu. Hmotnost sekačky činí 39,6 kg.

Parametry:

Boční výhoz Ano
Pracovní záběr 46 cm
Hmotnost 36,7 kg
Akumulátor 12 V 4,5 Ah
Hmotnost (kg) 39.6
Objem koše 60 l
Objem motoru 135 cm3
Doporučená plocha 1200 m2
Edge Cutting ano
Obsah motoru 135 cm3
Kola na kuličkových ložiscích Ano
Motor Hecht 4-taktní
Mulčování Ano
Centrální nastavení výšky Ano
Rychlost 3 - 4,5 km/h
Maximální točivý moment 7 Nm
Nastavení výšky rukojeti ano
Počet rychlostí vpřed 4
Jmenovitý výkon SAE J1940 2,4 kW
Pojezd ano
Akumulátor - kapacita (Ah) 4.5
Výkon 5 HP
Akumulátor - napětí (V) 12
Provedení šasi Kov
Typ pohonu Spalovací benzínový motor
Výška zdvihu 25 - 75 mm
Pracovní záběr (cm) 46
Průměr kol přední/ zadní (palce) 8/11
Objem koše v (litr) 60
Start Elektrický
Maximální pracovní otáčky motoru 2800 ot/min
Doporučená pracovní plocha (m2) 1200
Výška zdvihu max (mm) 75
Pracovní otáčky motoru (ot/min) 2800
Vzdálenost elektrod svíčky (mm) 0.7 - 0.8
Jmenovitý výkon SAE J1940 (kW) 2.4
Třecí spojka na noži Ano
Otáčky prac. nástroje (ot/min) 2800
Objem motoru (cm3) 135
Objem palivové nádrže (litry) 1.2
Výška zdvihu min (mm) 25
Maximální točivý moment (Nm) 7
Objem palivové nádrže v (litr) 1.2
Min. rychlost (km/h) 3
Vzdálenost elektrod svíčky 0,7 - 0,8 mm
Max. rychlost (km/h) 4.5
Doporučená zapalovací svíčka F7RTC
Maximální výkon motoru 5 HP
Jmenovitý výkon podle SAE J1940 2,4 kW
Výška sečení 25 - 75 mm
centrální nastavení výšky sečení ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX