Sněhová fréza HECHT 9334 SQ + DOPRAVA ZDARMA

Kód: 2970
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA
Sněhová fréza HECHT  9334 SQ + DOPRAVA ZDARMA
42 990 Kč
Skladem v externím skladě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sněhová fréza HECHT 9334 SQ je nadstandardně vybavený stroj, který si hravě poradí s nečekanou sněhovou nadílkou. Srdcem frézy je výkonný 13 HP čtyřtaktní OHV motor HECHT o objemu 375 cm3. Šířka záběru této frézy je úctyhodných 87 cm, při výšce záběru 51 cm. Ocelové nože chráněné masívním bunkrem si poradí i se zhutnělým a zledovatělým sněhem. Ten je následně komínem odhozen až do vzdálenosti 15 m. Komín lze pohodlně nastavit z místa obsluhy v rozsahu 190°.

Nože frézy jsou upevněny na střihových šroubech, pokud by tak ve sněhu narazily na ukrytá kámen, beton nebo obrubník a byly tak náhle zastaveny, dojde k ustřižení těchto šroubů, čímž se zabrání poškození převodů nebo dalších částí stroje. Výměna ustřižených šroubů pak zabere krátkou chvilku a takřka okamžitě můžete pokračovat v práci.

U této frézy byl kromě vysokého výkonu kladen velký důraz i na komfort obsluhy. Fréza je vybavena elektrickým startérem. Startování je provedeno připojením do běžné elektrické zásuvky 230V. Díky tomu odpadá problém s použitím akumulátorů v mrazivém počasí. Po nastartování stačí frézu odpojit od sítě a během krátkých přestávek při práci je možné ohřátý motor snadno nastartovat pomocí klasického startovacího táhla. Na hlavním panelu naleznete dostupné všechny hlavní ovládací prvky, jako je klička směru odhozu, řadicí páka, páka nastavení vzdálenosti odhozu, spínač LED světlometu a spínač vyhřívání rukojetí. Pákou na levém madle je spouštěn šnek frézy, pákou na pravém madle je spouštěn pojezd. Pod pravým madlem je pak umístěna páčka uzávěrky diferenciálu. Po stisknutí této páčky je možné s frézou snadno manévrovat při zatáčení, po jejím uvolnění stabilně zabírají obě kola. Fréza je vybavena převodovkou s šesti stupni vpřed a dvěma vzad. Rychlost pojezdu tak snadno přizpůsobíte aktuálnímu stavu odhazovaného sněhu.

O pojezd frézy se starají velká 16 x 6,5 - 6" kola s hlubokým dezénem pro ideální trakci v extrémních podmínkách. Hmotnost frézy je 127 kg.

 

Výbava a funkce frézy

HECHT 9334 SQ

Elektrický startér

elektrický startér

Sněhová fréza je vybavena elektrickým startérem. Frézu snadno nastartujete připojením k běžné elektrické síti 230V/50Hz pomocí vhodného prodlužovacího kabelu. Díky tomu odpadá problém akumulátorů v mrazivém počasí a fréza má k dispozici neomezený přísun energie pro start. Pomocí stisknutí tlačítka startéru ji uvedete do chodu. Jakmile se motor ohřeje, můžete po krátkých pauzách při práci startovat pomocí startovací šňůry.

Uzávěrka diferenciálu

Uzávěrka diferenciálu

Při běžném použití frézy zabírají obě kola současně. Ve spojení d kvalitními pneumatikami s hrubým dezénem je tak dosaženo vysoké trakce, což fréze zajišťuje vynikající prostupnost terénem. Zároveň se tím však snižuje manévrovatelnou frézy v zatáčkách. Aby byla obsluha maximálně pohodlná a snadná, pod pravým madlem je umístěna páčka uzávěrky diferenciálu. Jejím stisknutím otevřete uzávěrku a s frézou se manévruje velice snadno. To vám umožní se strojem manipulovat i na plochách se složitou strukturou, snadno můžete objíždět překážky, nebo se s ní otáčet.

Vyhřívané rukojeti

Vyhřívané rukojeti

Sněhová fréza je určena pro práci v mrazivém počasí, jedním z předpokladů pro její pohodlné a bezpečné použití jsou u ruce, ve kterých mrazem neztrácíte cit. Přepínačem na hlavním panelu můžete zapnout vyhřívání rukojetí. Rukojeti pak ohřívají ruce a vy můžete pohodlně pracovat i v těch nejmrazivějších podmínkách.

Nastavitelné kluzáky

Kluzáky

Bunkr frézy je po stranách vybaven nastavitelnými kluzáky z odolného plastu. Díky tomu snadněji klouže po povrchu, nezanechává na dlažbě škrábance, nebo rez. Kluzáky zároveň umožní přesně nastavit výšku řezné hrany a nožů frézy. Na hladkém betonovém nebo asfaltovém povrchu a dlažbě můžete výšku snížit tak, že je sníh dokonale odebírán. Vyšší polohy pak využijete na nerovném povrchu nebo štěrku. Kluzáky jsou oboustranné, pokud se na jedné straně příliš opotřebí, zle je obrátit neopotřebenou stranou dolů, tím se jejich životnost dvojnásobí.

Střižné šrouby

Střižné šrouby

I když si díky vysokému výkonu a ocelovým nožům fréza snadno poradí i se zledovatělým sněhem, předměty ukryté ve sněhu by ji mohly poškodit. I ta nejopatrnější obsluha může ve vysokém sněhu narazit na ukryté předměty. Nože šneku jsou proto k hnací hřídeli připevněny pomocí střižných šroubů, které fungují jako pojistka. Pokud by se nože náhle zarazily, šrouby se přestřihnou a šnek se na hřídeli zastaví, čímž se zabrání poškození. Výměna šroubů pak zabere pominut a fréza může okamžitě pokračovat v práci.

Pracovní reflektor

Střižné šrouby

V zimním období jsou dny kratší, proto je předpoklad, že frézu budete používat za tmy v brzkých ranních nebo pozdních odpoledních hodinách. Proto je stroj vybaven výkonným LED reflektorem, který vám spolehlivě prosvítí prostor před frézou.

Ovládací panel

Ovládací panel

Aby byla práce s frézou jednoduchá, všechny hlavní ovládací prvky jsou snadno dostupné na panelu řídítek. Naleznete zde řadicí páku, nastavení výšky – vzdálenosti výhozu, klikou na panelu můžete otáčet komínem o 190°, spínač reflektoru a spínač vyhřívání rukojetí.

Velký vyhazovací komín

Komín výhozuAby mohla fréza spolehlivě pracovat i za těch nejdrsnějších podmínek bez neustálého ucpávání, je vybavena velkým a širokým, ocelovým komínem. I díky konstrukci komínu může být sníh odhozen až na vzdálenost 15 m. Ocelová konstrukce rovněž zvyšuje bezpečnost, pokud by nože nabraly ve sněhu ukrytý předmět. Spodní část komínu je uvnitř vybavena bezpečnostní mřížkou. Ta je pohyblivá, tak že nevadí při vyhazování sněhu, zároveň však zabrání vniknutí ruky k nožům druhého stupně, pokud by obsluha nedodržela pokyny pro bezpečné použití. Komín je zcela ovládán pomocí prvků na hlavním panelu frézy. Otáčet lze v rozsahu 190°. Stejně tak je možmé přímo na panelu obsluhy dálkově ovládat vrchní deflektor, který řídí délku odhozu.

(Údaje o výkonech motorů jsou měřené při 3600 ot/min-1. Tohoto výkonu stroj při běžném použití nedosáhne. Pro přesné porovnání výkonu motoru použijte údaj o obsahu a typu motoru.)

Parametry

Motor Hecht 4-taktní
Typ pohonu Spalovací benzínový motor
Objem motoru 375 cm3
Jmenovitý výkon SAE J1940 7,4 kW / 9,9 HP
Výkon 13 HP
Max vzdálenost odhozu sněhu 15 m
Bezolovnatý benzín min.okt.č. 90
Doporučený motorový olej HECHT 5W-40
Počet rychlostí vzad 2
Počet rychlostí vpřed 6
Vyhřívané rukojeti 1
Start Manuální/elektrický 230 V
Nastavení komínu 190°
Hmotnost 127 kg
Pracovní záběr 87 x 51 cm
Pojezd Ano
Světlomet Ano LED

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX